| Več
Ljubljana na sedmem mestu med 10 najboljšimi evropskimi turističnimi cilji, naslov najboljšega osvojil Bordeaux

13. februar 2015

Organizacija European Best Destinations (EBD),ki spremlja objave o različnih turističnih ciljih v Evropi, zanimanje zanje in njihovo priljubljenost preko družabnih medijev, je objavila rezultate spletnega glasovanja za najbolj obetaven evropsk ituristični cilj letos.

Med 20 nominiranimi evropskimi mesti so uporabniki glasovali za najboljših deset, med njimi je bila Ljubljana, ki se je uvrstila na sedmo mesto in tako prehitela nekatera znana turistična mesta, kot so Innsbruck, Milano in Bruselj.

V obdobju od 20. januarja do 10. februarja je bilo na spletni strani EBD oddanih kar nekaj manj kot 245.000 glasov za 20 nominiranih ciljev, od tega je za Ljubljano glasovalo nekaj več kot 13.000 uporabnikov.

Naziv najboljšega evropskega cilja letošnjega leta je osvojil Bordeaux z nekaj manj kot 42.400 glasovi.

Postojnska jama, največja slovenska znamenitost, 24 kilometrov rovov, galerij, veličastnih dvoran in igrivih skulptur, je edina jama z dvotirno železnico na svetu, kjer lahko doživite vznemirljivo vožnjo z vlakcem skozi osupljivo lepo podzemno krajino... več

Družba BTC je z dolgoročno vizijo v nekdanjem ljubljanskem ruralnem mestnem območju zgradila mesto v mestu - BTC CITY, v katerem... več

Odkrivajte Evropo z nami! Spoznajte vznemirljive ulice in utrip velemest, doživite prostrane širjave, čarovnije narave in skrivnostne trdnjave... več